نحوه کار با خشک کن خورشیدی

نحوه کار با خشک کن خورشیدی

نحوه کار با خشک کن خورشیدی

نحوه کار با خشک کن خورشیدی

برای قرارگرفتن جمع کننده خورشیدی در زاویه مناسب با خورشید، از یک شاسی سبک استفاده م یشود. هوای خروجی از انتهای هر جمع کننده خورشیدی به محفظه خشک کنن انتقال پیدا میکند. جمع کننده خورشیدی و محفظه از ورق گالوانیزه ساخته شده است. شکلچگونگی جریان یافتن هوا در زیر سینی های محصول را نشان می دهد.

هوا به وسیله فن که یا در انتهای خروجی محفظه یا در ابتدای جمع کننده خورشیدی نصب می شود، جریان می یابد. تغییر دور فن ممکن است به وسیله یک مبدل صورت گیرد. گاهی که جمع کننده خورشیدی به تنهایی نمی تواند گرمای لازم را تأمین کند، از مشعل های گازی یا گر مک نهای برقی استفاده می شود. درون محفظه خشک کن، سینی های محصول قرار دارد.

محصولات قابل فرآوری

خشک کن های خورشیدی برای خشک کردن محصولات ورق های و خلال شده (ازجمله سیب، به، کیوی، موز، مرکبات،خربزه، هندوانه، قارچ، گوجه فرنگی) و محصولات دانه ای (ازجمله انار دانه، خشکبار) و سبزیجات و گیاهان دارویی مناسب است. شکل نمونه میوه و سبزیجات خشک شده در خشک کن خورشیدی را نشان می دهد.

صفحه جاذب خش ککن خورشیدی رو به جنوب گذاشته م یشود تا از حداکثر انرژی تابشی خورشید استفاده کند و گرم شود. زاویه صفحه جاذب نسب تبه افق براساس عرض جغرافیایی هر منطقه تعریف م یشود. این زاویه در بهار و تابستان برابر با مقدار عرض جغرافیایی ۱۵- درجه و در پاییز و زمستان برابر با مقدار عرض جغرافیایی ۱۵+ درجه است تا همیشه اشعه آفتاب عمود بر صفحه جاذب بتابد و باعث گرمایش حداکثری آن شود. هوایی که فن به گردش درمی آورد، از روی صفحه جاذب جمع کننده خورشیدی عبور میکند و گرم میشود. هوای گرم به زیر سینی های محفظه جریان پیدا می کند و باعث خشک شدن محصول په نشده روی سینی ها می شود. میزان هوای ورودی به خشک کن را نیز می توان به وسیله دریچه تنظیم شونده در ورودی جمع کننده خورشیدی کنترل کرد. برای شروع کار، ابتدا محصول روی سینی های خشک کن پهن میشود. سپس سینی ها در محفظه در جایگاه خود گذاشته میشود

 

خشک کردن گیاهان دارویی

خدمات ویژه ی تام صنعت

دستگاه خشک کن تک کابین

هر آنچه که باید درباره ی میوه خشک بدانید

دستگاه خشک کن

خشک کن سه کابین پلاس

خشک کن دو کابین پلاس

تلاش ما در این مجموعه همواره بیان مطالب و اطلاعات مفید برای شما همکاران و دنبال کنندگان عزیز بوده است

درباره ی ما

شرکت ماشین سازی تام صنعت تولید کننده دستگاه های هوشمند خشک کن دارای کنترل دما و رطوبت  و زمان

جنس بدنه از ورقه های گالوانیزه و رنگ الکترواستاتیک کارخانه ای عایق حرارتی با xps با دانسیته ی بالا

آموزش و پشتیبانی در کار با دستگاه تهیه میوه تازه و فرآوری و فروش میوه خشک از صفر تا صد

درارای یک سال ضمانت بی قید و شرط

ده سال پشتیبانی و خدمات پس از فروش

مارا به دوستان خود معرفی کنید

بزای مشاوره با ما تماس بگیرید

09126351269    مهندس طیب لی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.